top of page
VivaOleaJPG.jpg

Hikayemiz

Uzun yıllar alan İstanbul iş hayatı sonrası Firuze ve Mustafa Çekiç çifti memleketleri olan Balıkesir’e bir sebep için dönmeye karar verdiler; zeytinyağı. Artık insanların sağlığına hizmet etmek istemekteydiler. İş hayatları tecrübesi ile ailelerinden gelen tarım bilgisini harmanlayıp çocukluklarının geçtiği Edremit Körfezi’ne faydalı olmak, kişi başı tüketimi arttırmak ve insanları bilinçlendirmek, Türk zeytinyağını Dünya’ya tanıtmak istediler ve hayallerinin peşindeler.  

Zeytinyağı

Artık insanların mutfaklarında olması gereken yağın zeytinyağı olduğu daha iyi biliniyor.  Birçok otorite kabul ediyor ve söylüyor ki bunun saf ve manipüle edilmemiş hali insan sağlığı için en iyisi. Kalp damar sağlığı ve vücuda olan birçok faydalarının yanında cilde ve saçlara olduğu gibi dış güzellik için de birçok artısı bulunmaktadır. Bir zeytin ağacının altında oturmak da ruhunuzu besleyen en iyi şeylerden birisi olabilir. Ve bu ağacın yeri birçok dinde, tarihte ve mitolojide sağlamdır. Bugünün değişen dünyasında, tüketim toplumlarının arttığı zamanlarda, insanlar zeytinyağı hakkında daha fazla eğitilmelidirler.

Küçük not: 

Eğer zeytinyağı hakkında daha fazla bilgilenmek isterseniz bize her zaman ulaşabilirsiniz ve gerçekten bir kişiyi daha bu paha biçilmez altın yağ ile ilgili bilgilendirmekten mutluluk duyarız. Daha konuşulacak çok konumuz var; iyi saf zeytinyağ nasıl seçilir, hasat ve zamanlama, nereden geldiği, asit-dizem seviyesi ve diğer özellikleri gibi. Meraklı olun ve sağlıkla kalın.

Sevgilerimizle,

Firuze & Mustafa

Story Behind and our Letter to You

After long years of Istanbul business life, the couple Firuze and Mustafa Çekiç decided to go back to their hometown Balıkesir for a beautiful reason; olive oil. From that on, they wanted to give service for people’s good. With their business experience, they blended their families experience of agriculture, and dreamt of being beneficial to Edremit Bay where they spent their childhood. They wanted to raise people’s consciousness and make the world know Turkish olive oil better.

Olive Oil 

It is now getting to be known better as people’s should-be oil in their kitchen.  Many authorities accept that pure and non-manipulated of it is the best for people’s health. Plus to its benefits to heart and cardiovascular system, it also has many in terms of outside beauty like skin and hair. If you sit under an olive tree, it’s one of the best things which feed your soul. This tree has its place strong in many religions, history and mythology. In today’s fast paced world, when consuming societies get bigger, people should be educated more about olive oil.

PS

If you want to be more informed about olive oil, you can always contact us and we will be really happy to make one more person conscious about this priceless gold oil. We have much more to talk to you like how to pick and select good virgin olive oil, harvest and timing of it, where it comes from, acidity and other specialities. Be curious and may you be healthy.

With love…

Firuze & Mustafa 

bottom of page